П Р О Т О К О Л
От заседание на комисията, журирала Областния литературен конкурс „Децата на Добрич творят” състояло се на 30. 04. 2010 г.
КЛАСИРАНЕ
Есе за ученици от 5 – 7 клас
1. Виктор Пасков за „Войната и мирът за смисъла на живота” СОУ „П.Р. Славейков” 5 клас
2. Ева Георгиева за „Устойчивостта на Ботевата поезия срещу времето” - ОУ „Христо Ботев” 5 а клас
3. Теодора Стоянова за „Сияние” СОУ „П.Р. Славейков” 7 клас
ПООЩРЕНИЯ
Стелина Ивелинова за „Моите размисли за Ботев” - ОУ „Христо Ботев” 5 б клас
Георги Димов за „Моите размисли за Ботев” - ОУ „Христо Ботев” 5 б клас
Стоян Генадиев за „Ботев” ОУ „Христо Ботев” 5 в клас
Преслава Михайлова за „Кокиче” СОУ „П.Р. Славейков” 5 в клас
Ева Галинова за „ Природа” ОУ „Христо Ботев” 5 в клас
Йоанна Панайотова – „Слон с балон” ОУ „Христо Ботев” 5 а клас
Поезия от ученици 5 – 7 клас
1. Славина Момчева – за цикъла стихове, ОУ „Хр. Смирненски” – 6 а клас
2. Янул Димитров – за „Морето” „Христо Ботев” 5 в клас
3. Надежда Петрова за „Дете и щърк” ОУ „Св. Климент Охридски”, с. Дуранкулак
ПООЩРЕНИЯ
1. Теодора Недкова за „Буря” СОУ „П.Р. Славейков” 7 клас
Есе от ученици 8 – 10 клас
1. Женя Панайотова „Пред съда на бъдещето” – Х а клас ПМГ „Иван Вазов”
2. Калоян и Добромир Цоневи „Устойчивостта на Ботевата поезия срещу времето” 10 а клас ПМГ „Иван Вазов”
3. Росица Стоянова „Приятелю, какво добро да ти сторя?! – ОУ „Христо Ботев” 8 а клас
Поезия от ученици 8– 10 клас
1. Венелина Василева – за цикъл стихове – ЕГ „Гео Милев” – 10 кл
2. Теодора Стоянова – за „Да обичам” - ЕГ „Гео Милев” – 10 кл
2. Анжелика Вълчева за „Лоша и щастлива” от ОУ „Хр. Ботев” – 8 а клас
3. Мария Грънчарова - за „Защото” СОУ „П.Р. Славейков” 8 клас
4. Росица Стоянова за „Приятелю...” ОУ „Христо Ботев” 8 а клас
ЖУРИ: 1. Ангел Веселинов – Председател,
Драгомил Георгиев – член,
Сашо Серафимов - член
КЛАСИРАНЕ
Есе за ученици от 5 – 7 клас
1. Виктор Пасков за „Войната и мирът за смисъла на живота” СОУ „П.Р. Славейков” 5 клас
2. Ева Георгиева за „Устойчивостта на Ботевата поезия срещу времето” - ОУ „Христо Ботев” 5 а клас
3. Теодора Стоянова за „Сияние” СОУ „П.Р. Славейков” 7 клас
ПООЩРЕНИЯ
Стелина Ивелинова за „Моите размисли за Ботев” - ОУ „Христо Ботев” 5 б клас
Георги Димов за „Моите размисли за Ботев” - ОУ „Христо Ботев” 5 б клас
Стоян Генадиев за „Ботев” ОУ „Христо Ботев” 5 в клас
Преслава Михайлова за „Кокиче” СОУ „П.Р. Славейков” 5 в клас
Ева Галинова за „ Природа” ОУ „Христо Ботев” 5 в клас
Йоанна Панайотова – „Слон с балон” ОУ „Христо Ботев” 5 а клас
Поезия от ученици 5 – 7 клас
1. Славина Момчева – за цикъла стихове, ОУ „Хр. Смирненски” – 6 а клас
2. Янул Димитров – за „Морето” „Христо Ботев” 5 в клас
3. Надежда Петрова за „Дете и щърк” ОУ „Св. Климент Охридски”, с. Дуранкулак
ПООЩРЕНИЯ
1. Теодора Недкова за „Буря” СОУ „П.Р. Славейков” 7 клас
Есе от ученици 8 – 10 клас
1. Женя Панайотова „Пред съда на бъдещето” – Х а клас ПМГ „Иван Вазов”
2. Калоян и Добромир Цоневи „Устойчивостта на Ботевата поезия срещу времето” 10 а клас ПМГ „Иван Вазов”
3. Росица Стоянова „Приятелю, какво добро да ти сторя?! – ОУ „Христо Ботев” 8 а клас
Поезия от ученици 8– 10 клас
1. Венелина Василева – за цикъл стихове – ЕГ „Гео Милев” – 10 кл
2. Теодора Стоянова – за „Да обичам” - ЕГ „Гео Милев” – 10 кл
2. Анжелика Вълчева за „Лоша и щастлива” от ОУ „Хр. Ботев” – 8 а клас
3. Мария Грънчарова - за „Защото” СОУ „П.Р. Славейков” 8 клас
4. Росица Стоянова за „Приятелю...” ОУ „Христо Ботев” 8 а клас
ЖУРИ: 1. Ангел Веселинов – Председател,
Драгомил Георгиев – член,
Сашо Серафимов - член